Lydstyrke og regulering af brandalarmer i Studiobolig

Hej beboere i Studiobolig,

Er det kun os, der føler os utrygge ved de højlydte brandalarmer i bygningen? Vi har også bemærket, at der ikke bliver foretaget nogen regulering eller undersøgelse af KAF omkring, hvor højt alarmerne egentligt er inde i vores lejligheder, når de går i gang. Derudover har vi heller ikke fået nogen forklaring på, hvordan de nye alarmer fungerer, hvilket skaber yderligere forvirring og usikkerhed.

Derfor vil vi gerne indsamle så mange underskrifter som muligt, så vi kan gå ned til KAF i morgen og klage. Vi håber, at mange af jer vil støtte op om sagen, så vi kan få gjort noget ved problemet.

Venlig hilsen
Leon


Beboere i studiobolig    Kontakt forfatteren af dette andragende

Underskriv denne indsamling

Ved at underskrive accepterer jeg, at Beboere i studiobolig vil kunne se alle de informationer jeg angiver på denne formular.

Vi visser ikke disse oplysninger offentligt online.


Vi skal kontrollere, at du er et menneske.

Jeg giver samtykke til behandling af de oplysninger jeg angiver i denne formular, til følgende formål:




Betalt Annoncering

Vi vil reklamere for denne petition til 3000 mennesker.

Lær mere...