Afskaf flygtninges retskrav på boliger

Holger Danske

/ #261 Re: Re: Re:

2016-02-08 18:50

 

#252: Hanne Fischer - Re: Re:  

Ikke kun de radikale men de fleste politikkere se bare her

Poul Nielson, energiminister under den socialdemokratiske regering i 70′erne, kom glædesstrålende hjem til København og viftede med aftalen i Københavns lufthavn. Aftalen i hus!

Af dokumenter fra EF fremgår det, at man i kølvandet på oliekrisen i 1973 på højeste plan lovede de arabiske lande at importere islamisk arbejdskraft og fødselsoverskud gennem familiesammenføring, samt at udbrede og informere om islamisk kultur, religion og sprog i Europa til gengæld for regelmæssige, prisstabile olieleverancer.

Disse aftaler blev hemmeligholdt for de europæiske befolkninger, da man ikke mente, at demokratiet var gavnligt på dette område. Man mente, at befolkningerne ville sætte sig til modværge. Aftalerne fik navnet DEN EUROPÆISK–ARABISKE DIALOG og blev indledt i København som følge af oliekrisen i 1973 og efter pres fra de arabiske lande, især Saudi-Arabien, som ønskede islam udbredt over Europa som modydelse for at genoptage olieleverancerne til Vesten.

Luk grænsen nu, før det er for sent

Danmark frit